+90 392 444 4 538 info@jetgaz.com

Dökmegaz Nedir?

Dökmegaz, LPG’nin tüketiciye kamyon-tankerlerle ulaştırılması ve tüketicinin tanklarında depolanması esaslarına dayanan kullanım şeklidir. Dökmegaz, LPG ürünleri arasında yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Enerji İhtiyacınızın Olduğu Her Alanda

Endüstride sıcak su ve buhar üretiminde, ısıl işlemlerde, kurutma, lehimleme, kesme, kaynak gibi çeşitli süreçlerde dökmegaz kullanmak mümkündür. Dökmegaz; konutların ısınma, pişirme ve sıcak su gibi alanlardaki tüm enerji ihtiyacını karşılayabildiği gibi turizmde de benzer amaçlar için kullanılır. Bunlara ek olarak, özel bir işlemden geçirilen dökmegaz, aerosol sanayiinde itici gaz olarak kullanılıyor. Standardize LPG olarak adlandırılan bu ürün, ayrıca plastik ambalaj ve izolasyon malzemeleri üretiminde hammaddeyi şişirmek amacıyla da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Teknik Servis

Jetgaz’ın  uzman teknik servis ekipleri, siz dökmegaz müşterilerimizin güvenli ve kaliteli LPG kullanmanızı sağlamak üzere görev yaparlar. Jetgaz Teknik Servisleri, LPG sistemleri ve ekipmanları konusunda en iyi şekilde eğitilmiş ve LPG sistemlerine her türlü müdahaleyi anında yapabilecek gerekli teçhizat ve yedek parçalara sahiptirler. Dökmegaz sistemlerinin kurulumu öncesinde keşif yaparak sistemin kurulum detaylarını belirleyen ve kurulum adımlarını kontrol eden Jetgaz Teknik Servisleri, dökmegaz sistemlerinin kurulumundan sonra da servis desteği sunarak LPG’nin güvenli ve kesintisiz kullanılmasını sağlarlar. LPG sistemlerinin yılda en az 1 kez periyodik kontrolünü yapan Jetgaz Teknik Servisleri, ayrıca sizden gelen ilave kontrol , arıza ve diğer talepler için 7 /24 ücretsiz olarak hizmet sunarlar.

0392 670 0200

İhtiyaç halinde ve acil durumlarda, size hizmet sunan Jetgaz Teknik Servisinin telefonunu ya da 0392 670 0200 nolu Jetgaz Ana Merkezini arayarak ücretsiz servis talebinde bulunabilirsiniz.

Sistem Talebi

Dökmegaz Sistemi’nin aşamaları Jetgaz Saha Yöneticisi ile müşteri arasındaki görüşmelere göre belirlenmektedir. Tamamlanan aşamalar sonucunda sistem onaylanarak, müşterinin talebi karşılanmaktadır.

Bir Dökmegaz Sistemi’nin kuruluş aşamaları şöyle sıralanabilir:

  • Müşteri ile Jetgaz Saha Yöneticisi arasındaki ilk görüşmede müşteriye Dökmegaz Sistemi tanıtılır ve müşterinin beklentileri öğrenilir.
  • İlk görüşmenin ardından, Jetgaz Saha Yöneticisi, müşterinin sistemi kurmak istediği yerde bir ön keşif yapar. Bu keşifte; müşteriden mevcut yakıt tüketimi, tüketim cihazlarının ısı kapasiteleri gibi gerekli bilgiler alınır, dökmegaz tankının koyulabileceği yer ve tankın boyutları belirlenir.
  • Alınan bilgiler Jetgaz’ın mühendisleri tarafından incelenip sistem parametreleri belirlendikten sonra bir teklif hazırlanarak müşteriye sunulur.

Teklifin kabul edilmesi ve imzalanması halinde sistem Jetgaz’ın montaj ekipleri tarafından kurulup test edilir, ilk gaz dolumu ile birlikte çalışır halde müşteriye teslim edilir.