+90 392 444 4 538 info@jetgaz.com

Jetgaz Tüp Dolum Tesisi Yenilendi

Avrupa Birliği ve Jetgaz Ltd. tarafından ortak finanse edilen ‘‘Jetgaz Ltd.’de otomasyon, verimlilik ve AB Müktesebatı Uyumlaştırma’’ projesi kapsamında yapılan yatırım sonucu Jetgaz tüp dolum tesisi dünyadaki en modern teknoloji ile donatıldı.

Jetgaz direktörlerinden Erten Necat yaptığı açıklamada, yapılan işbirliği çerçevesinde tüp dolum tesisimizi dünyadaki en son teknoloji ile yapılandırdık. Artık tüm süreç el değmeden otomatik bandlar üzerinden ilerleyerek, dolumdan kaçak tespitine ve terazi ölçümlemesine kadar elektronik cihazlar vasıtasıyla yapılıyor dedi. Proje kapsamında ek olarak tesisin eneji ihtiyacının karşılanması için 100 kW solar enerji sistemininde devreye alındığını söyledi.

Bununla birlikte Kuzey Kıbrıs’ta LPG işletmeleri içerisinde ilk ve tek ISO 14001 belgeli kurum olan Jetgaz’ın çevreye verdiği önemi sadece fikirde değil uygulamada da gösterdiğini ve tüm işleyiş sürecini bu doğtultuda oluşturduklarını belirtti. Necat ayrıca Avrupa Birliği’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.